• جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
 
 


دکتر علی اسدپورمدرک تحصيلي: دکترا
تلفن تماس: 07132298012 - داخلی 121
پست الکترونيک: asadpour@shirazartu.ac.ir
فهرست همایش‌های ثبت شده (ISC)
سامانه نشریات علمی جهان اسلام (ISC)
سامانه نشریات علمی جهان اسلام (ISC)

گزارش های استنادی نشريات (JCR) به بررسی، ارزيابی و رتبه بندی نشريات معتبر می پردازد. روش کمی مورد استفاده، مبتنی بر میزان استفاده نويسندگان و در سطحی بالاتر، نشريات از نشريات و مجموعه مقالات آنها، بنیانگذاری شده است. اين روش يکی از روشهای متداول در علم سنجی است که موسسات سنجش و اندازه گیری مانند موسسه اطلاعات علمی برای سالیان نسبتاً طولانی از آن استفاده می کنند. اين وب سايت به نشانی http://jcr.isc.gov.ir به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در دسترس است.

نمایه استنادی علوم ایران
سامانه رتبه‌بندی نشریات علمی (MSRT)
سامانه رتبه‌بندی نشریات علمی (MSRT)

سامانه رتبه بندی نشریات کشور توسط کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری راه اندازی شده است. سامانه جدید بر اساس خودکارسازی و هوشمند سازی فرآیندها توسعه یافته است تا با افزایش سرعت و تسهیل امور بتوان ارزیابی های دقیق و سریع تری انجام داد.

مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICEST)
مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICEST)

مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) در سال 1370 بر اساس تفاهم نامه منعقده بین فرهنگستان علوم جهان سوم و وزارت علوم، تحقيقات و فناوری در شهر شیراز تأسیس گردید. اين مرکز با هدف تامين مدارک علمی مورد نياز اعضای هیأت علمی، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی ايران و کشورهای منطقه پايه گذاری شده است. از جمله فعالیت های مهم مرکز منطقه ای می توان به برقراری نظام مبادله الکترونیکی اطلاعات بین پژوهشگران ایرانی و کشورهای منطقه، تأسیس انواع پایگاه‌های اطلاعاتی، انتشار گزارش‌های پژوهشی، نشریات علمی و کتاب‌های فارسی و غیر فارسی، حمایت از پژوهش‌های داخلی و منطقه‌ای در حوزه‌های علوم و فناوری ، برقراری ارتباط و همکاری علمی با بخش‌های صنعتی، خدماتی و آموزشی برای شناسایی نیازها و تأمین اطلاعات مورد نیاز آنها اشاره کرد. مرکز منطقه ای با به کارگیری متخصصانی در حوزه های مختلف علوم و فناوری، تولید پايگاه های مختلف اطلاعاتی و تامين انواع مدارک علمی از پایگاه های اطلاعاتی مهم جهان، يکی از بزرگترين سازمان های ارائه دهنده اطلاعات علمی در ايران و در سطح کشورهای منطقه به شمار می رود.

آیین‌نامه همایش‌های علمی
آیین نامه تشکیل گروه های پژوهشی درون دانشگاهی
شیوه‌نامه داخلی امتیازدهی به فعالیت‌های پژوهشی
دستورالعمل تجلیل از پژوهشگران برگزیده کشور
سامانه همانند جو
سامانه همانندجو

سامانه «همانندجو» با پشتوانه متن کامل و در حال افزایش صدها هزار عنوان از تازه‌ترین پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها و دیگر مدارک علمی در پاسخ به خواست جامعه علمی کشور برای بهبود اخلاق علمی و حمايت از مالكيت فكري و معنوي و هم‌چنين پیش‌گیری از بدرفتاری‌های علمی راه‌اندازی شده است. همانندجویی در نوشتار پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها و دیگر مدارک علمی، گامی در کمک به نگه‌داشت حقوق پدیدآوران و گسترش علم و فناوری و زمینه‌سازی برای دسترسی آزاد همگان به اطلاعات است. «همانندجو» با جست‌وجوی خودکار در متن کامل پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها و دیگر مدارک علمی در ایرانداک و همچنین در وب، نوشته‌های همانند را بازیابی و اندازه‌ی همانندی و منبع اطلاعات همانند را نمایش می‌دهد. مجلس شورای اسلامی در تبصره نه قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی مصوب 31 مرداد 1396، کاربرد این سامانه را برای پیشنهاده‌ها (پروپوزال‌ها)، پایان‌نامه‌ها، و رساله‌ها در حوزه‌های علمیه و همچنین دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، و مؤسسه‌های آموزش عالی، پژوهشی، و فناوری دولتی و غیردولتی کشور الزام کرده است. پیش‌تر نیز بر پایه آیین‌نامه شماره ١٩٥٩٢٩/و تاریخ 6/9/1395، کاربرد همانندجو پیش از تصویب پیشنهاده و همچنین دفاع از پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها در دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، یا مؤسسه‌های آموزش عالی، پژوهشی، یا فناوری دولتی و غیردولتی زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری الزامی شده بود. برای کاربست این سامانه، پژوهشگران و مؤسسه‌ها و نشریه‌ها و همایش‌ها می‌توانند به عضویت این سامانه در آیند و از آن پس با ورود به سامانه، نوشته‌های خود را بارگذاری و نتیجه همانندجویی را در کوتاه‌ترین زمان دریافت کنند.

منشور و موازین اخلاق پژوهشی
دستورالعمل نحوه بررسی تخلفات پژوهشی
تقویم پژوهشی سال 1398
تقویم پژوهشی سال 1397
گزارش فعالیت‌های امور پژوهشی