امام علی (ع) فرمودند : علم میراث گرانبهائی است و ادب لباس فاخر و زینتی است و فکر آئینه ای است صاف.

نشست تخصصی «بازنمایی عکاسی و فضای شهری در کاشیگاری های کاخ موزه گلستان» برگزار شد.

نشست تخصصی «بازنمایی عکاسی و فضای شهری در کاشیگاری های کاخ موزه گلستان» برگزار شد.
نشست تخصصی «بازنمایی عکاسی و فضای شهری در کاشیگاری های کاخ موزه گلستان» توسط گروه معماری دانشگاه هنر شیراز و با همکاری مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران مرکز فارس در سرای سخن کتابخانه ملی در 8/2/1394 برگزار گردید.

در این نشست دکتر علی اسدپور مدیر گروه معماری دانشگاه هنر شیراز،  ضمن صحبتهایی پیرامون اهمیت توجه به هنر و معمای قاجاری و تلاش برای حفاضت و مرمت یادگارهای این دوران تاریخی به «الگوهای بازنمایی فضای شهری در کاشیکاری های کاخ گلستان» به عنوان نمونه ای پژوهشی از این دست پرداختند.

جناب آقای سید محمود میرعزیزی، مدیر گروه موزه دانشگاه هنر شیراز نیز ضمن ایراد سخنرانی در خصوص «تاثیر عکاسی بر کاشیکاری های نقش برجسته کاخ موزه گلستان» به بیان مصادیق عینی تاثیر هنر عکاسی دوره قاجار بر طراحی و ساخت کاشیکاری های این مجموعه هنری ارزشمند اشاره داشتند. در انتها پانل تخصصی با حضور دکتر اسدپور (معماری منظر)، دکتر محمود زاده (مرمت بناهای تاریخی)، دکتر شیروانی (مرمت اشیا و آثار تاریخی)، جناب آقای میرعزیزی (موزه)، اثنی عشری (ارتباط تصویری) و رفعت (معماری منظر) با موضوع «عکس به مثابه سند» برگزار گردید و هر یک از اساتید از حوزه حرفه ای و تخصصی خود به این پدیده نگاهی داشته و نظرات خود را بیان نمودند و به پرسشهای حاضرین پاسخ گفتند.   1394/2/21 09:50

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
6.4/10 (تعداد آرا 5 نفر )