امام علی (ع) فرمودند : علم میراث گرانبهائی است و ادب لباس فاخر و زینتی است و فکر آئینه ای است صاف.

فراخوان پذیرش مقاله در نشریه "مطالعات موزه" (دوفصلنامه- علمی تخصصی)

فراخوان پذیرش مقاله در نشریه "مطالعات موزه" (دوفصلنامه- علمی تخصصی)
از کلیه اندیشمندان، صاحبنظران و پژوهشگران، اعم از اساتید، دانشجویان و متخصصین در حوزه موزه دعوت به عمل می­آید نوشتارهای علمی-پژوهشی و تحلیلی خود را در زمینه‌های موزه برای درج در نشریه براساس محورهای نشریه تنظیم و به ایمیل نشریه(j.museumstudies@gmail.com) ارسال نمایند. مقالات پذیرفته‌شده پس از داوری و تصویب هیئت تحریریه به چاپ می‌رسند.
موضوعات و محورهای نشریه:
-مبانی و تاریخ موزه(موزه شناسی) -مدیریت نوین و کارآمد در موزه -اصول و نظریه­های موزه -مدیریت و برنامه­ریزی موزه و مجموعه -اخلاق و قوانین در موزه -مدیریت بحران در موزه(امنیت، حفاظت و...) -موزه و فن آوریهای نوین -تقوین نگاری و ارزیابی آثار موزه­ای -شناخت و تطبیق موزه­ها -موزه و مخاطب(مخاطب­شناسی) –موزه­ها، جوامع و تبادل فرهنگی(جامعه شناسی) -نمایش و تفسیر اشیاء در موزه -بازاریابی،نظام مالی و اقتصاد موزه - روابط عمومی و تبلیغات در موزه -موزه و آموزش و پرورش -جمعداری اشیاء در موزه -برگزاری نمایشگاه در موزه -ساختار و مبانی مدیریت منابع انسانی در موزه -ساختمان موزه(طراحی و معماری موزه) -فنون راهنمایی در موزه -آسیب شناسی و فن شناسی اشیاء موزه­ای -مراقبت و نگهداری اشیاء موزه­ای -مستند نگاری اشیاء موزه­ای-حمل و نقل و بسته بندی اشیاء موزه­ای -علوم تربیتی و موزه -موزه و گردشگری -موزه و رسانه -موزه و  کارآفرینی-اکوموزه، سایت موزه­ها، موزه­های تخصصی -استانداردهای موزه­ای -ساختار آیین نامه­ای موزه(هدیه، خرید، انتقال، واگذاری، امانت دادن، دریافت و...) -اخلاق در موزه و...
 
·       صفحه اول مقاله: باید شامل نام و نام‌خانوادگی نویسنده (نویسندگان)، عنوان (رتبه علمی)، آدرس،‌ تلفن، نمابر وپست الکترونیکی نویسنده (نویسندگان) باشد. همچنین چنانچه مقاله مستخرج از طرح پژوهشی یا رساله باشد، عنوان طرح پژوهشی یا رساله نیز در صفحه اول درج گردد.
·        صفحه دوم: باید بدون نام و مشخصات نویسنده (نویسندگان) و فقط شامل عنوان مقاله، چکیده فارسی و واژه‌های کلیدی باشد. عنوان نوشتار باید کوتاه، گویا و بیان‌کننده محتویات نوشتار باشد.
·       عکس‌ها‌، نگاره‌ها، با کیفیت مناسب تهیه شوند. شماره و ماخذ عکس‌ها،‌ نگاره‌ها و غیره به ترتیبی که در متن به آن اشاره می‌شود در ذیل آنها قید گردد. همچنین می بایست فایل تصویری تمام عکس­ها، نگاره­ها و جداول، خارج از Word با فرمت JPG یا TIFF نیز ارائه گردد.
·       ارجاعات مربوط به منابع، در متن و داخل پرانتز، شامل نام خانوادگی نویسنده، سال انتشار و شماره صفحه، پس از نقل مطلب می‌آید.(روش ای.پی.ای (apa)
مقاله‌ باید دارای بخش‌های زیر باشد:
 1-چکیده(فارسی و انگلیسی): باید شامل بیان مسئله، هدف، چگونگی پژوهش، موضوعات مقاله و یافته های مهم و نتیجه باشد. این بخش باید به تنهایی بیان کننده تمام مقاله و به ویژه نتایج به دست آمده باشد. اندازه چکیده فارسی بین 200 تا 250کلمه و چکیده انگلیسی 500 کلمه است. واژه‌های کلیدی: مربوط به متن و عنوان مقاله بلافاصله بعد از چکیده و بین 4 تا 6 کلمه نوشته شود.
2- مقدمه: ارایه‌کنندة مسئله، هدف تحقیق و معرفی کلی مقاله است.
3- روش تحقیق:
4- بدنه تحقیق :
5-نتیجه: باید به‌گونه‌ای منطقی و مفید که روشن‌کنندة بحث و ارایه یافته‌های تحقیق باشد، ارایه گردد.
در بخش تشکر و قدردانی، ‌راهنمایی و کمک‌های دیگران یادآوری شده و به‌طور خلاصه از آنها سپاسگزاری می‌گردد.
6-پی‌نوشت‌ها: (اصطلاحات و معادل‌های واژه‌ها، توضیحات و غیره) می‌باید در متن به ترتیب شماره‌گذاری شده و در پایان مقاله و قبل از فهرست منابع نیز تحت عنوان پی‌نوشت‌ها گنجانده‌ شوند.
7- فهرست منابع:
 
ارتباط با نشریه:
ایمیل: j.museumstudies@gmail.com
شیراز- چهارراه ادبیات – دانشگاه هنر شیراز - گروه مـــــــــوزه

   1394/10/13 15:22

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
9.9/10 (تعداد آرا 13 نفر )